Piata imobiliara-indicator cheie pentru regionalizare !

1. ‹ Older
  2. anul tecut
    Edited anul tecut by radu123456

joncosta ce zici tu se numeste cartier in porumb :)

uite si tu diferenta am folosit google maps.
    brasov (camp pe margine ... in natura)
    -image-

constanta (intr-un cartier de case)
    -image-

3. Edited anul tecut by JonCosta

pai la brasov e facut al marginea orasului ,in alta parte nu era loc ! are o panorama superba in schimb,se vad muntii de la balcon dar e la fel de inghesuit precum vad si la constanta !

dar cate apartamente a facut mazare ? in total ?

4. Edited anul tecut by radu123456

google maps zice ca 18 blocuri. nu am idee cum sunt facute. mazare se lauda cu 1000 si ceva prin ziarul lui. banuiesc ca vezi marea de la balcon :)

mda asta e unu din avantajele constantei ca mai are mult teren in zone centrale sau semicentrale nefolosit ;)

5. ok,deci la brasov s-au facut cam 2000 apartamente doar la avantgarden ! deci.......trage concluziile

6. Edited anul tecut by radu123456

ok . doar ca e mai scump cu 10.000 de euro. constanta 30 si ceva demii
    brasov - am luat din site avantgarden
    Apartament cu 2 camere - 69,16 mp construiti - 43.000 euro
    nu scrie nimic de tva... deci mai e si ala.

7. sunt superbe,merita banii !

8. da numa ca si alea de la monaco sunt misto ... da tre sa ai banii.
    10.000 de euro = o masina noua.

9. Edited anul tecut by JonCosta

trebuie sa detaliez : avantgarden 1 a fost inceput inainte de criza cu preturi mari !

dupa criza a urmat avantgarden 2 si apoi avantgarden3 a trecut al apartamente exact ca si cele facute de ceausescu ! si evident si cele mai multe... 1250 ! avantgarden3 sunt exact ca blocurile comuniste un pic mai frumoase ! nu e vorba de monaco ! are preturi undeva la 30000 un 2 camere !

10. Ieftin 43 mii euro 69 MP

11. Edited anul tecut by JonCosta

este acceptabil 43 000 euro la un 69 metri patrati care e un apartament foarte mare ! pentru brasov...pentru sibiu e de lux,clar !

la brasov nu iei fara 40 000 de euro un doua camere mic ,vechi !

12. Jon sa stii ca mai e loc de construit in Brasov... chiar in inima orasului... si acolo la hidro, si pe str Harmanului in dreapta ( e loc de 100 de blocuri acolo, iar terenu e a lui Tiriac)
    Mai avem un cartier rezidential facut de curand in Racadau, sunt 3 blocuri imense cu niste apartamente destul de spatioase intr-o zona foarte linistita.
    In Noua a aparut un nou cartier rezidential cu blocuri in stilul unor case mai mari...

13. le stiu dar sunt proiecte mici ! avantgarden e de departe un proiect mare care si merge ! si are unde sa se extinda ! plus ca e bine asezat pe drumul spre ghimbac-codlea adica unde se anunta investiiile viitoare inclusiv Continental !

14. Edited anul tecut by radu123456

69 construiti vine cam 45 utili.

ideeal e sa fie cat mai ieftin nu cat mai scump. in plus mie ideea de a sta in camp nu imi place.
    40.000 = 400 de euro pe luna adunati timp de 9 ani.
    adica mai mult de 1 salariu mediu pe economie.

oricum pe zona asta sunt parerist pentru ca nu am avut placerea de a avea de a face nici cu imobiliarele si nici cu bancile - apartamentul l-am cumparat la sfarsitul lui 2003 mi-au dat ai mei cea mai mare parte din bani si am mai avut si eu putin.

15. blocuri in porumb - varianta Bucuresti

-image-

16. asa e peste tot pana se dezvolta infrastructura si retelele de utilitati. Nu vei vrea sa se extinda de la margini spre centru.

sau Inregistrare pentru a raspunde!